הטמעת אוטומציה רובוטית

כל מה שרציתם לדעת על הטמעת אוטומציה רובוטית בתהליכי ייצור

אוטומציה רובוטית הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד ממפעלים רבים, הבוחרים להחליף את כוח האדם במערכות האוטומציה. באמצעות הטמעת אוטומציה, הנחשבת למדויקת, מהירה ויעילה יותר מהעובדים האנושיים, ניתן לחסוך בעלויות הייצור ובכוח האדם, לצמצם טעויות אנוש ולשפר תהליכים ואת תפוקת המפעל.

ההחלטה להטמיע אוטומציה בתהליכי הייצור, צריכה להתחיל מאבחון הבעיה בקו הייצור. לאחר מכן, יש לבדוק האם קיים פתרון קיים באמצעות הטמעה של אוטומציה רובוטית שכבר פותחה, באילו דרכים האוטומציה מסייעת לפתרון הבעיה ומה העלות שלה. על בסיס מערכת האוטומציה הקיימת, ניתן לפתח מערכת אוטומציה שמותאמת לצרכים האישיים של המפעל. במידה ואין מערכת אוטומציה קודמת, יהיה צורך לפתח מערכת אוטומציה חדשה לחלוטין ולייצר אב טיפוס.

אילו עובדים או תפקידים חדשים יש לשלב בחברה לאחר הטמעת אוטומציה?

לאחר הטמעת אוטומציה תעשייתית של רובוטים במפעל, עולה הצורך להכשיר את העובדים להפעיל ולפקח על מערכות האוטומציה. במידה וכוח האדם הקיים במפעל אינו מיומן ומנוסה בתחום, יהיה צורך לגייס עובדים מקצועיים בעלי ידע טכנולוגי שיהיו אחראיים לערוך בקרה למכונות האוטומציה, כגון מתכנתים ומהנדסי אוטומציה ובקרה. מהנדס אוטומציה ובקרה זהו אדם שיש לו תואר מהנדס ולמד הנדסת מכונות, מכטרוניקה או חשמל. הוא בקיא במכניקה של המכונה ומבין את הלוגיקה של הפקודות המאפשרות למכונה לפעול. ישנן חברות לפיתוח אוטומציה, כמו ארק אוטומציה, אשר מעסיקות מהנדס אוטומציה ובקרה שתפקידו גם לתכנן ולתכנת את מכונות האוטומציה. כאשר המהנדס עובד במפעל שבו כבר הוטמעה מערכת האוטומציה, אז המהנדס אחראי לליווי הפרויקט ולטיפול בתקלות שעלולות לצוץ.

איך ובכמה פיתוח מכונות ואוטומציה יפחיתו את עלויות הייצור של החברה?

הפחתת העלויות של החברה בזכות שילוב מכונות אוטומציה, משתנה ותלויה בגורמים רבים. לפני הטמעת אוטומציה תעשייתית יש לבחון כמה עובדים האוטומציה צפויה להחליף, ומה העלות הצפויה של גיוס מהנדסים. בנוסף לכך, יש לבחון עד כמה התפוקה צפויה להיות גבוהה יותר כתוצאה מהטמעת מכונות האוטומציה. בהתאם לכך ניתן לחשב את החזר ההשקעה הצפוי ולהעריך מתי החברה עשויה ליהנות ממנו.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות