מערכות אוטומציה ורובוטיקה

בשנים האחרונות יותר ויותר תעשיות בוחרות להחליף את כוח האדם שבמערך הייצור במערכות אוטומציה ורובוטיקה. מערכות אוטומציה ורובוטיקה מסייעות למפעלים וחברות לשפר את תהליכי הייצור, לחסוך כסף רב, להגדיל את התפוקה, ולייצר מוצרים ברמת דיוק גבוהה יותר.

מי שאחראי לתכנון ובניית מערכות אוטומציה רובוטית, רובוטיקה ומכונות, אלו חברות הרובוטיקה. חברות אלו מתמחות במציאת פתרונות מכניים בהתאם לדרישת הלקוח. בישראל קיים מגוון רחב של חברות רובוטיקה, וכדי לבחור את החברה המתאימה ביותר עבורכם, יש לבחון כמה גורמים:

עלויות מערכות אוטומציה ורובוטיקה

עלות של תכנון ובניית מערכת אוטומציה ורובוטיקה משתנה בין חברות הרובוטיקה השונות. מחירים גבוהים עשויים להצביע על שאיפה של החברה להגדיל את רווחיה, אך גם על איכות החלקים של המכונה ומורכבות הטכנולוגיה. מערכת אוטומציה ורובוטיקה מורכבת מצריכה הכשרה מתאימה של תחזוקה והפעלת המכונה, והעלות של ההכשרה הזאת מגולמת גם במחיר.

ניסיון בפרויקטים קודמים

תכנון מערכות אוטומציה ורובוטיקה בתחום הרפואה למשל, אינו דומה לתכנון מערכות אוטומציה בתחום התעשייה הצבאית. הניסיון משפיע מאוד על איכות המערכת והיציבות שלה. בשל כך, מומלץ לפנות לחברת רובוטיקה אשר יש לה ניסיון קודם בתכנון וייצור מערכות אוטומציה ורובוטיקה בתחום שבו מתמחה המפעל שלכם. יש לבקש מהחברה להציג את תיק העבודות שלה, וכך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי החברה בעלת ניסיון בתחום.

יכולת לביצוע הפרויקט הנוכחי

יש לבחון את הידע של צוות החברה בנוגע לפרויקט שלכם. בדקו האם לחברה יש את הכלים המתאימים, את ההכשרה הראויה ואת הזמינות לביצוע הפרויקט לפי לוחות הזמנים שהוגדרו.

המלצות מלקוחות קודמים

המלצות מלקוחות קודמים יכולות לשפוך אור על היכולות והשירות של חברת הרובוטיקה. בקשו מהחברה שתקשר אתכם ללקוחות קודמים שלה, ובחנו מהי שביעות הרצון שלהם מהחברה. בדקו עם הלקוחות הקודמים האם חברת הרובוטיקה עמדה בדרישות שלהם, מהי איכות מערכת האוטומציה שהחברה ייצרה, כיצד המערכת תורמת למערך הייצור שלהם, האם חברת הרובוטיקה עמדה בלוחות הזמנים שהוגדרו מראש, והאם הם מרוצים משירות התיקון ואיתור התקלות במכונות האוטומציה שהחברה מציעה. כך תוכלו לדעת האם כדאי לשכור את שירותי חברת הרובוטיקה.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות