מתקני בדיקה

 

מהם מתקני בדיקה , לאיזה צורך הם מיועדים ומה חשוב לדעת כאשר בוחרים חברה המבצעת בדיקות מוצרים? כל התשובות במאמר הבא

 

אחד מהשלבים החשובים בתהליך התכנון והייצור של המוצרים השונים בחברות התעשייה והסטארט אפ השונות, הוא ביצוע מבדקים. מטרת המבדקים היא לבחון את המוצר לפני הפצתו, על מנת לוודא שאין כל תקלות במוצר וכי הוא עונה לדרישות של החברה. הדרך לוודא זאת היא באמצעות מתקני בדיקה .

 

מהם מתקני בדיקה?

מתקני בדיקה הם מעין מכונות שבודקות את המוצרים במהלך או לקראת סיום תהליך הייצור. המתקנים מאפשרים לגלות אם קיימים פגמים במוצר וכך ניתן למנוע הפצה לשוק של מוצר פגום. בנוסף לכך, המתקנים בודקים את רמת האמינות של המוצר, את האיכות שלו ומהי עמידות המוצר לאורך זמן. מתקני הבדיקה מיועדים לחברות הרפואה, החקלאות, הביטחון, התעשייה המסורתית וחברות הסטארט אפ השונות המפתחות ומייצרות מוצרים.

 

אילו סוגי בדיקות קיימים?

ישנו מגוון רחב של סוגי בדיקות:

בדיקת לחץ – בדיקה שמטרתה לבחון האם המוצר עומד בפני הלחץ הנדרש

בדיקת מהירות – בדיקה שמטרתה לבחון האם המוצר מבצע את הפעולה במהירות הנדרשת

בדיקת טמפרטורה – בדיקה שמטרתה לבחון האם המוצר עמיד בפני הטמפרטורה הרצויה

בדיקת כוח – בדיקה שמטרתה לבחון האם המוצר עומד בפני כוח מסוים

בדיקת דיוק – הבודקת את רמת הדיוק של המוצר, ובדיקת פונקציונאליות שבודקת האם המוצר מבצע את הפעולות שעליו לבצע.

 

כל מתקן בדיקה נבנה בהתאם לדרישות ולצרכים של הלקוח –  המתקן מותאם למוצר שאותו יש לבדוק ולסוג הבדיקה הדרושה. בהתאם לצורך של החברה, ניתן להגדיר מראש את משך הבדיקה ואיזה רכיב של המוצר ייבדק.

מה הם בקרי PLC?

תהליך הבדיקה מתבצע באמצעות בקר PLC (ראשי תיבות של Programmable Logic Controller – בקר לוגי מיתכנת). זהו למעשה התקן תעשייתי ממוחשב שמטרתו לאסוף מידע על המוצר מפס הייצור כולל נתונים דיגיטליים ונתונים אנלוגים. תפקידו של הבקר הוא לשלוט בבקרת התהליכים ובמכונת הבדיקה. הבקר נחשב לבעל רמת אמינות גבוהה. הוא עובד בהתאם לסדר פעולות שניתן לתכנת מראש ויש לו יכולת בקרה על מגוון של התקנים חשמליים, התקנים אלקטרוניים, התקנים אלקטרו מכניים, התקנים אופטיים, התקנים מתמרים ועוד. בקר PLC עמיד בפני תקלות, והוא מאופיין בעמידות גבוהה וחסינות ללחות, אבק, מכות, זעזועים ורעש חזק. בנוסף לכך, יש לו יכולת לעבוד בתנאי טמפרטורה קיצוניים. הבקר עובד לפי שפות תכנות שונות, המשלבות לוגיקה בסיסית עם פונקציות מתקדמות ומותאמות אישית.

YouTube video

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים בחברה המתמחה במבחני בדיקה?

לפני בחירה בחברה המבצעת מבחני בדיקה למוצרים, יש לוודא מהי איכות המבדקים שהחברה עורכת. מצד אחד, חשוב מאוד שמכונות הבדיקה לא תיפסול מוצרים תקינים משום שהדבר יסב נזק כלכלי רב לחברת פיתוח וייצור המוצרים. מצד שני, יש לוודא שהמכונה אינה מאשרת מוצרים פגומים, מכיוון שפעולה כזו עלולה להסב נזק הן לחברה והן ללקוחותיה.

מומלץ לפנות לחברות מקצועיות ומנוסות המפתחות ״שפנים״ – שבעזרתם ניתן ליבדוק אחת לתקופה  את מתקני הבדיקה . כך תוכלו להיות בראש שקט שמכונות הבדיקה מבצעות את עבודתן נאמנה.

 

מעבר לכך, כאשר אתם שוכרים את שירותיה של חברה המבצעת מבדקים, יש להגדיר מראש את הפרמטרים של המוצר, מה נחשב למוצר פסול ומהו מוצר תקין.

עריכת מבדקים ב״ארק אוטומציה״

 

״ארק אוטומציה״ מתמחה בבניית מבדקים המבוססים בקרי PLC. אנו בעלי ניסיון רב בבניית מבדקים לאיסוף נתונים וביצוע מספר רב של דגימות בקצבים גבוהים. המבדקים שאנו מפתחים מאפשרים ללקוח לבנות תהליך בדיקה המותאם לבדיקות הספציפיות שיש לבצע.

 

בעזרת תוכנה ייעודית שפיתחנו, הלקוח יכול לבנות רצף אירועים המותאם לבדיקה מסוימת והמכונה תבצע את הבדיקות הנדרשות ותאסוף את הנתונים אל מאגר נתונים. התוכנה תעביר את ממצאי הבדיקות באופן אוטומטי אל מאגר הנתונים של החברה לצורך שמירה וניתוח. כך לדוגמה, אם החברה מייצרת עכבר מחשב – ניתן להגדיר מראש את סדרת האירועים שברצוננו לבדוק – כמו לחיצה על מקש ימין, לחיצה על מקש שמאל, לחיצה על הגלגלת, סיבוב העכבר ועוד. בסיום הבדיקה המכונה מפיקה דו״ח לגבי תקינות האירועים השונים שנבדקו.

הניסיון הרב שצברנו מאפשר לנו לדעת מראש מה חשוב לבדוק במוצרים של הלקוחות השונים, ולספק פתרונות בדיקה ברמה הגבוהה ביותר.

מתקני הבדיקה של ״ארק אוטומציה״

 

לאורך השנים בנינו ב״ארק אוטומציה״ מכונות בדיקה למגוון רחב של מוצרים עבור חברות ותעשיות שונות כגון מכונה הבודקת אטימות של מזרק רפואי, מכונה הבודקת את האיכות של אפוד מגן, מערכת לבדיקת תוכנה לכרטיסים בעלי זיהוי מיקום במרחב, מכונה לבדיקת איכות הרכבת מוצר לפני אריזה ומשלוח ומערכת לבדיקת איכות פילטור חומרים רפואי.

 

אחד מהפיתוחים שלנו, כפי שתוכלו לראות בסרטון שבעמוד זה, היא מערכת לבדיקת כרטיס אלקטרוני. כרטיס זה משמש לאחסון מידע דיגיטלי ומיועד לרובוט המנקה בריכות. מכונת הבדיקה שפיתחנו מזיזה את הכרטיס האלקטרוני לכיוונים שונים ובארבעה צירי תנועה, על מנת לבחון את האוריינטציה של הרובוט בבריכה. כך ניתן לדעת האם הרובוט מבצע את הפעולות הנדרשות כראוי.

YouTube video

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    נגישות