מהי מכונת גלילה, אילו סוגי מכונות גלילה קיימות ומה חשוב לדעת כאשר בוחרים בחברה המייצרת מכונת גלילה? כל התשובות במאמר הבא

 

חברות רבות משתמשות במסגרת תהליך הייצור של המוצרים שלהן במכונות גלילה. מכונות גלילה אלו מכונות הגוללות או פורסות חומרי גלם שונים כגון חוטי נייר, חבלים, סרטים, רצועות, חוטי חשמל וחוטי פלדה. מכונות אלו משמשות תעשיות בתחומים שונים, החל מתעשיות פלסטיק דרך תעשיות המזון ועד תעשיות פלדה.

 

אילו סוגי מכונות גלילה קיימים בשוק?

ישנם שני סוגים עיקריים של מכונות גלילה: מכונת גלילה ומכונת פריסה.

מכונת גלילה

מכונת גלילה תפקידה לגלול את חומר הגלם סביב עצמו ועל גבי גליל. אם לדוגמה מדובר במפעל המייצר חוטי תפירה, מכונת גלילה תיקח גליל קרטון, תגלול בסיבובים את חוט התפירה אחד על גבי השני וכך תיצור גליל של חוט תפירה.

 

מכונת פריסה

פריסה הוא תהליך הפוך לגלילה – מכונת הפרישה פורשת את גליל החומר (למשל צינור השקייה) במקטעים שונים על גבי קו הייצור. החומר עובר פעולות שונות על ידי מכונות אחרות (כמו למשל השחזה, הדבקה וניסור) בהתאם לדרישת היצרן.

 

כיצד לבחור בחברה הנכונה לייצור מכונת גלילה עבורכם?

 

בעת בחירה בחברה המתמחה בייצור מכונות גלילה, חשוב מאוד לערוך בקרה על מידת המתיחות של חומר הגלם במכונות הגלילה. כלומר, על המכונה להימנע מתיחה רבה מדי של חומר הגלם העלולה לקרוע את החומר, ומצד שני על מכונת הגלילה להימנע ממתיחה רופפת מדי שעלולה לגרום לסידור לקוי של החומר על גבי הגליל. מכונות גלילה צריכות לכלול סדרן שתפקידו לסדר את חומר הגלם בצורה אחידה על גבי הגליל. כך, כאשר המכונה מזהה רפיון בסידור החוט על גבי הגליל, היא מעלה את קצב מהירות הגלילה. בנוסף לכך, חשוב לוודא גם את המהירות וגם את המיקום של מנועי מכונות הגלילה על מנת שהמכונות יעבדו בצורה הטובה ביותר.

 

מכונות הגלילה אותן פיתחנו ב״ארק אוטומציה״

אנו בחברת ״ארק אוטומציה״ פיתחנו לאורך השנים מכונות גלילה עבור תעשיות רבות ומגוונות. אחת מהן לדוגמה היא מערכת פורסת וגוללת לסרטי פלדה. המכונה עובדת כך: העובד ממקם גליל פלדה במשקל 500 ק”ג על גבי תוף ומעביר את הסרט דרך מערכת דנסר ייעודית. מערכת הדנסר משחררת את הסרט בהתאם לקצב עבודת המכבש. ביציאת הסרט מהמכבש מערכת גלילה מדויקת גוללת את הסרט ומתאימה את מהירות הגלילה לקצב עבודת המכבש. מערכת סרוו גוללת את הסרט בדיוק סלילה של 0.02 מ”מ ושומרת על מתיחות הסרט בזמן הגלילה.

בנוסף לכך, פיתחנו מכונה הגוללת ואוספת צינור טפטוף המיועד לגינות על גבי גלילים, ומכונה שתפקידה ללפף חומרים שונים על גבי צינור פלדה. כאשר מכניסים את הצינור לתנור מיוחד, החומרים השונים מתחממים ונוצר מוצר חדש המורכב מכל אותם חומרים.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    נגישות