שימור מערכת אוטומציה

לאחר הטמעה של מערכות אוטומציה במפעל, יש צורך לדאוג לתחזוקה שוטפת של המערכת. התחזוקה כוללת בין היתר טיפול במערכת שהותקנה במערך הייצור, איתור ותיקון תקלות ושימור מערכת האוטומציה כך שתפעל כראוי לאורך זמן.

כאשר מדובר בשימור מערכת אוטומציה פשוטה יחסית לתפעול, אין צורך בהכשרה מיוחדת מצד חברת האוטומציה. במידה והמערכת מורכבת, חברת האוטומציה תדאג להכשרת צוותי המפעל. לאחר שהמפעל רוכש את מערכת האוטומציה, הוא נהנה מקשר ישיר עם יצרן המערכת. כאשר ישנה תקלה בחלקים השונים של המערכת, היצרן יספק עבורו חלקים חלופיים ויספק לו שירות לקוחות.

3 טיפים לשימוש ושימור מערכת אוטומציה לאחר התקנה:

קריאה של הוראות היצרן

כמו כל מכונה, גם למערכת אוטומציה קיימות הוראות יצרן. כדי שהמערכת תעבוד כראוי, יש לבחון היטב את הוראות היצרן לפני השימוש הראשוני במערכת. בנוסף לכך, בהוראות היצרן מופיעות הנחיות לגבי טיפולים מונעי תקלות. הקשבה להנחיות אלו יצמצמו את הסיכון להתפתחות של תקלות במערכת.

הכשרה מתאימה לעובדים

מערכת אוטומציה זקוקה לפיקוח של עובד אנושי, כך שבמידה וצצות תקלות, העובד יוכל לטפל בהן במהירות. חשוב מאוד להעביר את העובדים הכשרה מתאימה של איתור ותיקון תקלות כדי לצמצם נזק גדול למערכת.

קבלת התראות לתקלות

בעת תכנון מערכת האוטומציה, יש לדרוש מחברת האוטומציה שתספק עבורכם התראות לתקלות. כך, כאשר תתקינו את המערכת במפעל, תוכלו לזהות את ההתראות ולתקן את התקלות בהקדם.

שלושה סיכונים בתהליך הטמעת רובוטיקה במפעל:

תהליך ארוך

ישנו סיכון לכך שעד להשלמת הטמעת הרובוטיקה במפעל, יחולו שינויים במוצר. במקרה כזה, מערכת האוטומציה כבר לא תתאים לייצור המוצר, ויהיה צורך לשנות את המערכת ולהתחיל בתכנון מחדש שלה.

תהליך יקר

אחת המטרות של הטמעת מערכת אוטומציה היא לחסוך בעלויות המפעל באמצעות החלפת כוח האדם ברובוטיקה. אך כאשר ההשקעה במערכת אינה מחזירה את עצמה בתוך שנתיים-שלוש מרגע ההטמעה, הרי שהתהליך אינו משתלם.

תהליך מורכב ומקצועי

תחום הרובוטיקה הוא חדש יחסית ודורש מיומנות ייחודית וידע. יש צורך במציאת חברת רובוטיקה שתענה לצרכים שלכם ותספק עבורכם את מערכת האוטומציה המתאימה למערך הייצור. אם מדובר במערכת מורכבת אז יש צורך בהכשרה של עובדים שידאגו לתפעול ותחזוקה שוטפת לשימור מערכת אוטומציה.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות