פיתוח מכונות

פיתוח וייצור מכונות הרכבה דורש ניסיון רב בתחום האוטומציה והבקרה.

ארק אוטומציה היא הנציגה הרשמית של חברת CAMAS האיטלקית המובילה את ענף האוטומציה באירופה עם 30 שנות ניסיון. הודות לקשר ייחודי זה, ארק אוטומציה מציעה ללקוחותיה ליווי אישי המבוסס על נסיון רב בפיתוח מכונות הרכבה רבות.

לחברתנו ניסיון רב בהרכבת מוצרים שונים, ובבדיקת האיכות במהלך הרכבת המוצר וזאת כדי להשיג ביצועי מכונה גבוהים יותר ותוך מתן תשומת לב מירבית לאיכות התוצר.

הצלחותיה של CAMAS מבוססים על ידע שנצבר במשך שנים תוך שימוש בקבלני משנה מומחים המשולבים בבניית המכונה בתחומים שונים כגון: ריתוך, הלחמה, הברגה, הזנה, הדבקה, שימון, צילום ועוד.

על מנת להחליט על סוג המכונה יש לבחון מספר פרמטרים: קצב, גודל המוצר, כמות חלקים, דיוק נדרש בזמן הרכבה, תחנות בדיקה ושילוב תחנות הרכבה ידניות .

פיתוח וייצור מכונות הרכבה מסוג “קרוסלה”

מכונות הקרוסלה הן מכונות שצורתן עגולה ומסביב להן מספר תחנות להזנת החלקים אותם יש להרכיב. המכונה מחזיקה את החלק בבסיס מכני ומעבירה אותו בין התחנות השונות, בכל תחנה מזינים חלק נוסף ומשלבים אותו עם החלק הקודם.

בין תחנות ההרכבה ממוקמות תחנות בדיקה שתפקידן לבדוק שהחלקים הורכבו בצורה תקינה.

מכונת קרוסלה יכולה להיות מופעלת על ידי תחנות הרכבה פנאומטיות או מכניות, קצב ההרכבה במכונה פנאומטית יהיה בין 3 ל-6 שניות למוצר, בעוד שבמכונה מכנית ניתן לרדת לקצב של פחות מ-2 שניות למוצר.

החלקים מוזנים למכונה בעזרת מזינים ויברציונים או ממגשים יעודיים.

המכונה מתאימה להרכבת מוצרים המורכבים מ-4 חלקים ועד 8 חלקים.

פיתוח וייצור מכונות הרכבה אליפטיות (מבוססות שרשרת פלדה)

מכונה מסוג זה דומה למכונה בצורת קרוסלה, צורתה האליפטית מאפשרת לה להיות ארוכה יותר ולכן ניתן להרכיב במכונה יותר חלקים (בין 10 ל-26).

גם מכונה זו יכולה להיות פנאומטית או מכנית (מכונה מכנית מהירה יותר).

פיתוח וייצור מכונות הרכבה עם פלטים ומסועים

מכונות הרכבה מבוססות מסועים ופלטים מתאימות למוצרים גדולים יחסית ולקצב הרכבה איטי (בין 5 ל-8 שניות למוצר).

היתרון במכונת הרכבה מבוססת פלטים הוא בכך שניתן להוסיף תחנות עבודה ידניות מבלי לסכן את העובד. ברוב המקרים ניתן לשלב רובוטים בתחנות הרכבה בהם יש לבצע פעולת הרכבה מורכבת.

כמו במכונות צורת קרוסלה גם במכונה זו ממוקמות מצלמות וחיישנים לבדיקת איכות ההרכבה.

פנאומטי או מכני – איך מחליטים?

מכונות הרכבה פנאומטיות מבוססות על שימוש בלחץ אוויר ליצירת תנועה במערכת. יתרונותיהן של מכונות ההרכבה הפנאומטיות באים לידי ביטוי באמינות גבוהה ומחיר אטרקטיבי. מכונות ההרכבה הפנאומטיות אינן מצריכות הפעלה חשמלית, שולטות ברגולציה האלקטרונית ומבוססות על סרנים אנכיים ואופקיים.

מכונה מכנית מבוססת על ציר גלגלים ההופכים תנועה סיבובית לתנועה לינארית. מכונות אלו מהוות מענה אמין ומהיר בקנה מידה של הרכבה ב-1.8 שניות לחלק.

יתרונה של ארק אוטומציה מבוסס על יכולת אפיון מקצועית של סוג המכונה והפתרון המתאים לה. כל מכונה עוברת תהליך תיאום ציפיות, תכנון מפורט הכולל הגדרת האינטגרציה בין החלקים השונים, ייצור תחת פיקוח של PMO, הרכבת המכונה וביצוע בדיקות איכות שונות בהתאם להגדרת המכונה.

התאמת הפיתרון האידאלי ללקוח

המטרה הראשית העומדת לנגד עיני צוות הפיתוח והתכנון בארק אוטומציה הינה זיהוי ויצירת פיתרון אידיאלי המותאם לצרכים המשתנים של הלקוח. על מנת לפתח מכונות הרכבה יעילות, אנו מלווים את הלקוח לכל אורך התהליך, תוך מתן ליווי אישי ויחס לכל שאלה, בעיה או רעיון המופיעים בתהליך.

הפיתוח המתקיים בארק אוטומציה מבוסס על שנים רבות של ניסיון המיושם בתכנון מדויק, תוך שימוש בידע נרחב בתחומים שונים. יישום הידע מצריך עבודה על פי שלבים מתוכננים המבוססים על מחקר והיכרות מעמיקה עם צרכי הלקוח, מאפייני החברה וערכי היסוד שלה.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות