איך הפכה אוטומציה תעשייתית למהפכה התעשייתית של המאה ה-21?

אפשר לחלק את ההיסטוריה האנושית לשניים – לפני ואחרי המהפכה התעשייתית. מאמצע המאה ה-18 ועד מחצית המאה ה-19 התחוללו שורה ארוכה של שינויים טכנולוגיים, חברתיים, כלכליים ואקולוגיים. היא הובילה לשכלולים רבים בייצור התעשייתי והחקלאי, העלתה את התפוקה, יצרה תהליכי עיור וגידול של האוכלוסייה ותרמה לאיכות חייהם של רבים. המסגרת התעשייתית התפחה בשל סיבות רבות, ובראשן סיבות טכנולוגיות – יעילות מנועי הקיטור השתפרה וכתוצאה מכך חל מעבר מטווית כותנה ידנית לטוויה מכנית באמצעות מנוע קיטור. כמו כן, השימוש במנועי קיטור אפשר להגדיל את ייצור הברזל ובעלות פחותה. נוסף על כך, הומצאו שלל כלים מכנים כמו מכונת כרסום, מכונה לקידוח גליל וחל שכלול במחרטה כך שניתן היה להשתמש בה בפעם הראשונה לעיבוד ברזל.

למה אוטומציה תעשייתית היא המהפכה התעשייתית של המאה ה-21?

אוטומציה תעשייתית אלו מכונות אוטומטיות שתפקידן לבצע סדרת פעולות שחוזרות על עצמן. מכונות האוטומציה הן מהירות יותר ומדויקות יותר מבני אדם, הן אינן זקוקות להפסקה, והן מסוגלות לעמוד בתנאי סביבה קיצוניים.

האוטומציה התעשייתית הובילה למהפכה תעשייתית במאה ה-21, זאת משום שהיא אפשרה לייצר מוצרים שלא היה ניתן לייצר ללא מכונות אוטומציה. בזכות האוטומציה ניתן להחליף את העובד האנושי וכך לצמצם את כוח האדם, לשפר את תהליכי הייצור ולתרום לרווחתם של הצרכנים.

כיצד היא משנה את עולם הייצור?

אוטומציה תעשייתית מאפשרת לקצר תהליכים בייצור, ולייצר כמות רבה יותר של מוצרים בזמן קצר יותר וברמת דיוק גבוהה יותר. בנוסף, ישנם מוצרים שהעובד האנושי אינו מסוגל לבצע, וכאן נכנסת לתמונה האוטומציה התעשייתית.

מדוע היא קריטית להצלחת החברה שלך?

אוטומציה תעשייתית תורמת רבות לשיפור תהליכי הייצור, התפוקה ולחיסכון בעלויות כוח אדם. יותר ויותר חברות מטמיעות מכונות אוטומציה בתהליכי הייצור שלהן, וחברה שמתעכבת ודוחה את התהליכים האלו עלולה להישאר מאחור ולהפסיד למתחריה. הטמעת אוטומציה לוקחת שנים ובעולם הטכנולוגי כל שנה היא משמעותית. לכן, אסור לפספס את ההזדמנות הזאת וכבר היום חשוב שתתחילו בתהליך שילוב אוטומציה במפעל שלכם.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות