מטרת מתקני בדיקה היא להבטיח שהחברה תוציא מוצרים תקינים ואחידים, וכך ניתן לצמצם טעויות בתהליכי ייצור וייעול קווי הייצור של החברה. חברת ארק אוטומציה מתמחה בפיתוח מבדקים מסוגים שונים כגון בדיקת רכיבים ומערכות משוכללות.

צוות הפיתוח של ארק אוטומציה מייצר מערכות בדיקה האחראיות על בדיקות מסוגים שונים:

 

איכות הרכבה

זוהי בדיקה שמטרתה לבדוק האם החלקים השונים של המוצר הורכבו כראוי ולפי התכנית ההנדסית. כל מוצר כולל חלקים רבים – מצינורות, דרך שסתומים ועד ברגים. אם חלה טעות כלשהי בהרכבת החלקים, הדבר עשוי להשפיע על תפקודו ועל יעילותו של המוצר, ואף להוביל לנזק בעת השימוש בו. על מנת למנוע יצוא של מוצרים פסולים, חשוב מאוד לערוך בדיקת איכות הרכבה. בדיקה זו כוללת למשל שימוש במצלמות חכמות המתריעות לנו האם החלקים של המוצר הורכבו לפי התכנית.

פיתוח וייצור מתקני בדיקה

פיתוח וייצור מתקני בדיקה – חשיבות מכרעת לאיכות ההרכבה

איכות תפקודית

בדיקת איכות תפקודית בוחנת את התפקוד של המוצר – האם הוא מבצע את הפעולה שהוא אמור לבצע. איכות התפקוד תלויה בין היתר גם באיכות ההרכבה. לאחר בחינת איכות ההרכבה בוחנים גם את התפקוד של המוצר, זאת על ידי הפעלת המוצר כפי שהצרכן אמור להפעיל אותו.

 

קשיחות של מוצר

לכל מוצר ישנה רמת קשיחות מסוימת מותאמת לאופי השימוש, חשוב לבדוק שרמת הקשיחות של המוצר עומדת תואמת את ההגדרה שמופיע בתוכניות העבודה.

 

נראות ויזואלית

לצד הפונקציונליות של המוצר, חשובה גם הנראות הויזואלית שלו. הנראות הויזואלית תורמת לחווית המשתמש, לאחר ייצור המוצר, נערכת בדיקת נראות ויזואלית הבוחנת כל פרט ופרט בעיצוב המוצר ומשווה את הנראות שלו לשרטוטים ולתכניות .בדיקות ויזואליות ניתן לבצע בעזרת מצלמה ותוכנה יעודית שמותאמת למוצר הניבדק.

חשיבות רבה לנראות הוויזואלית

חשיבות רבה לנראות הוויזואלית של המוצר

מבחני ריסוק

כמעט כל מוצר שאנו מחזיקים בידינו עלול ליפול. אם מדובר במוצר קשיח, יש לוודא שהמוצר יצליח לשרוד וימשיך לפעול ולתפקד כראוי גם לאחר נפילה. במסגרת מבחני ריסוק, עורכי המבחן מפילים את המוצר מזוויות שונות ומגבהים שונים זאת בהתאם לדרישות הלקוח. מבחני הריסוק בוחנים את התפקוד של המוצר לאחר כל נפילה, ובמידת הצורך צוות הפיתוח מבצע שינויים ושיפורים במוצר על מנת שישרוד נפילות ויעבור בהצלחה את מבחני הריסוק.

 

בדיקות תוכנה

בדיקת תוכנה היא בדיקה שנועדה לבחון את איכות התוכנה ועמידתה בדרישות. הבדיקה נערכת לפי תסריט בדיקת תוכנה ותוך שימוש בכלי בדיקה אוטומטיים. בדיקת תוכנה בוחנת האם קיימות תקלות במערכת ומתריעה על כך מראש, היא בודקת את הביצועים של המערכת והאם היא מבצעת את מה שעליה לעשות, האם היא עומדת בעומסים השונים .האם היא יציבה ועומדת בפני תקלות שונות, האם היא מותאמת למערכות הפעלה שונות ועוד. תוכנת מכונה שכתובה בצורה נכונה לא תאפשר למשתמש להזין ערכים שיכולים לגרום נזק למכונה או למכונה לעצור, בדיקת תוכנה מתבצעת עלי ידי הכנסת פרמטרים קיצונים למערכת והפעלת המערכת.

 

בדיקות בתנאי סביבה קיצוניים

ישנם מוצרים שחייבים לעמוד בתנאי סביבה קיצוניים כמו חום, קור, חול, רטיבות וכו׳. הבדיקה בודקת האם המוצר אכן עומד בתנאים האלו ובהתאם לדרישות של הלקוח. אחת הדרכים לבחון זאת היא באמצעות מקנור- זהו תנור מיוחד שניתן לווסת את הטמפרטורה שלו לקור קיצוני או חום קיצוני, וכך לבדוק מהי עמידות המוצר עמיד בתנאי הטמפרטורות השונות. המוצר עובר בדיקות פונקציונליות בזמן שהטמפרטורה עולה או יורדת, הפרמטרים נירשמים וניתן לבדוק שהמוצר ממשיך לעבוד בצורה תקינה בהתאם לדרישת הלקוח.

 

ניסויי האצת אורך חיים

לכל מוצר ישנו אורך חיי מדף מסוים. כדי לוודא שהמוצר ישרוד את אורך החיים המצופה ממנו, יש לערוך לו ניסויי האצת אורך חיים. זהו ניסויי המדמה את התנאים שעמם אמור המוצר להתמודד לאורך השנים, כמו למשל שמש והבלאי הטבעי. הניסוי נמשך שעות ספורות ומציג את הנזקים שהמוצר ייחשף אליהם לאורך חייו. כך ניתן להגיע למסקנות אודות תוחלת חיי המוצר.

 

מערכת הבדיקה מתוכננת בהתאם לבדיקה שיש לבצע ומותאמת לתהליך הבדיקה שיש לבצע. המערכת מתוכננת לפי התקן של הבדיקה שיש לבצע או בהתאם לפרוטוקול שהלקוח דורש.

על מנת לספק ללקוח את המוצר המוגמר האיכותי ביותר, תהליך הפיתוח מלווה ומפוקח על ידי מהנדסים בעלי התמחויות ספציפיות רלוונטיות. המערכת הסופית מלווה בדו”ח הנדסי הכולל את ספר המוצר, הוראות ההפעלה וההתקנה וכן ליווי אישי של הלקוח לתפעול וקווליפיקציה של המערכת ותהליכי הבדק.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות