תכנון נכון של מנגנונים מכניים, חשמליים ואופטיים בטכנולוגיות ייצור המתאימות לייצור סדרתי, מצריכות היכרות נרחבת עם שיטות עבודה המתאימות לייצור סדרתי. שיטות אלה מפחיתות את העלויות ומקצרות את זמן הייצור פר מוצר.

תהליך העברה מפיתוח לייצור הוא השלב החשוב ביותר במעבר מהפיתוח הראשוני לשלב היציאה לשוק. מטרתו של שלב זה היא לייצר את המוצר במחיר אטרקטיבי ויחד עם זאת לשמור על איכות המוצר.

ארק אוטומציה היא הבית לסטארט אפים מצליחים הודות למענה המלא שהיא מספקת לצורך בפיתוח מוצרים מבוססי מערכות שונות. בארק אוטומציה מספקים ליווי מלא ללקוח בתחומי המכניקה, מנגנונים שונים, מערכות הינע, שילוב מערכות מבוססות אופטיקה, אלקטרוניקה ומערכות בקרה מבוססות בקר מתוכנת או מחשב.

שלבי תהליך העברה מפיתוח לייצור

כתיבת ספר/ תכנית מכונה

כתיבת הוראות הרכבה למוצר מאפשר ליצרן לבנות את המוצר באופן חזרתי ואחיד לחלוטין. חוברת הוראות הרכבה מתארת את שלבי ההרכבה של המוצר ואת אופן ההרכבה של כל אחת מתתי המערכות במוצר, הן מבחינה טכנית והן מבחינה ויזואלית.

פרוטוטייפ

מודל/אב טיפוס המכונה משמש להמחשה של תפקוד המוצר הסופי בתום תהליך הפיתוח ומאפשר להכיר את ההיבטים המוחשיים של המוצר הלכה למעשה.

בדיקות איכות

שלב בדיקות האיכות הינו שלב הכרחי, ומטרתו היא צמצום הפער בין התכנון הראשוני ובין התוצאות הסופיות והערכת התפקוד לאור הגדרת היעדים הראשוניים. בדיקות איכות חיוניות להבטחת אמינות המוצר בשלבים מתקדמים יותר ולפיכך, בדיקות אלו מבוצעות בהתאם לפרוטוקולים שהכין הלקוח ביחד איתנו.

ייצור המוני

לאחר עריכת השיפורים הנדרשים, הגעה למוצר הסופי הרצוי ועמידה בדרישות, עוברים לתהליך השקת המוצר באמצעות מיתוג ושיווק.

תהליך ההעברה של מוצר מפיתוח לייצור מצריך חשיבה מוקדמת המבוססת על ידע מקצועי רחב היקף, תכנון מפורט ופיקוח מתמשך לאורך כל הדרך. התכנון והפיקוח מהווים אלמנטים חיוניים להתקדמות מוצלחת של התהליך ומתן מענה לצרכים העולים בזמן אמת.

האתגר

תהליך ההעברה מפיתוח לייצור מערב אנשי מקצוע מתחומי הנדסת המוצר האמונים על גישור בין הפיתוח לייצור. ישנה חשיבות רבה בהבנת צוות הפיתוח מחד ובהיכרות עם סביבת הייצור, דרישות השוק ומאפייני החברה. תהליך זה דורש תכנון מראש, יכולת ראייה מערכתית מחד וחשיבה לפרטי פרטים מאידך, תוך ראייה עתידית של התפתחות המוצר ואיתור תקלות אפשריות בתהליך.

ארק אוטומציה גאה להימנות בין החברות המובילות בתחומי העברה מייצור לפיתוח. על מנת להתמודד בהצלחה עם תהליכים אלו, על החברה להכיר דילמות שונות המתעוררות בזמן ההעברה, כגון סנכרון בין דרישות השוק ובין מגבלות ייצור טכניות ואחרות, גבולות התמסורת והאחריות בין בעלי התפקידים השונים, סנכרון בין פעולות הנוגעות לתחומי התמחות נושקים, הצורך בפשרה טכנית מול השאיפה להגיע למוצר האיכותי ביותר ועוד. מיומנויות אלו מצריכות ניסיון, גמישות, יכולת ניהולית המאפשרת הבנת התהליכים מהתמונה השלמה עד לפרט הקטן.

נגישות