בדיקת אוטומציה

מהי בדיקת בקרה ואוטומציה ומדוע חשוב לבצע אותה? כל התשובות במאמר הבא

כאשר חברה או מפעל מחליטים לשלב אוטומציה במערך הייצור שלהם, יש צורך לערוך בדיקה. מטרתה לבחון את היכולות של מכונת האוטומציה, לוודא שהיא מבצעת את הפעולה כפי שהגדרנו ובהתאם להספק הנדרש.

 

מה התועלת בבדיקה?

הבדיקה מתבססת לפי היעדים והצרכים של הלקוח, ובהתאם לתוצרים אותם הוא מעוניין לקבל באמצעות מערכת האוטומציה. כך לדוגמה, אם מפעל בתעשיית הרכב משלב מכונת אוטומציה להרכבת חלקי המכונית, עליו לבחון האם המכונה אכן מרכיבה את החלקים כראוי, באופן מדויק ולפי זמן העבודה שהוגדר.

מערכת אוטומציה שאינה פועלת כנדרש, עלולה להוביל לנזקים כספיים ולפגמים בייצור. הבדיקה עוזרת למנוע את אותם טעויות ונזקים, וכך מבטיחה שהמכונה תבצע את עבודה בצורה מהימנה ובהתאם לדרישות של הלקוח.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בטרם עריכת הבדיקה, יש להגדיר באופן מדויק ומפורט מה ברצוננו לבחון. למשל, אם מדובר במכונה לקטיפת תפוחים, ניתן לבדוק מהי כמות התפוחים שהמכונה מסוגלת לקטוף בהתאם לפרק הזמן שהוגדר. הבדיקה נערכת באופן ידני לפי פרמטרים שונים כמו לחץ, מגנטיות, גמישות, טמפרטורה, בטיחות, עמידה בתקנים ועמידות בתנאי הסביבה, ולפי המאפיינים הייחודים של מכונת האוטומציה.

אם מדובר במכונת הרכבה יש לבחון את איכות ההרכבה ואם החלקים השונים הורכבו בשלמותם ללא גרימת נזק. בדיקה של אוטומציה תהליכית תבחן האם המכונה מבצעת את התהליך הנדרש ממנה.

אנו מבצעים שלל בדיקות המותאמות באופן אישי לצרכים של הלקוח ולאחר מכן גם מבקרים עליהן. הבדיקות מתבצעות לפי הסטנדרט המחמיר ביותר, כדי להבטיח את יעילותה.

צרו קשר

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

    מאמרים נוספים

    נגישות